Bodrum Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği Başkanı Serdar Karcılıoğlu, içinden geçtiğimiz bu zor günlerde önemi daha da anlaşılan ve uzaktan da olsa yine büyük bir özveriyle çocuklarımızın eğitimi için canını dişine takan öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü bir mesajla kutladı.

BOYD Başkanı Serdar Karcılıoğlu mesajında “Bir ulusun çağdaş ülkeler düzeyine erişebilmesi; eğitim ve öğretimin kaliteli ve bilimsel yöntemlerle yürütülmesi ile ancak mümkün olabilir.

Bizlere göstermiş olduğunuz sonsuz sabır, inanç ve hoşgörü için teşekkür ederiz. Gösterdiğiniz o inanç, bugünkü başarılarımızda bizler için en büyük motivasyon kaynağı olmuştur.

Bu vesile ile bir kez daha Öğretmenlerimizi baş tacı ediyor, emeklerini takdirle karşılıyoruz. Bu vesileyle Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 24 Kasım 1928’de ‘başöğretmen’ sıfatını alması dolayısıyla 1981’den bu yana her yıl 24 Kasım’ı Öğretmenler Günü olarak anıyor ve Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün “Öğretmenler, yeni nesil sizin eseriniz olacaktır” sözünde belirttiği gibi, öğretmenlerimizin üstlendiği görev, toplumsal ve bireysel anlamda bütün özeni hak ettiğine inanıyor ve Tüm Öğretmenlerimizin bu özel ve kutsal gününü kutluyoruz.
Bu vesile ile Sevgili Öğretmenlerimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ ün bugünün anlamını en iyi yansıtan sözleri ile bir kez daha yüceltmek istiyoruz.

Ordularımızın kazandığı zafer, sizin eğitim ordularınız için yol açtı. Gerçek zaferi siz, öğretmenler kazanacaksınız. Bunu başaracağınızdan kuşkum yoktur. Sarsılmaz bir inançla ben ve arkadaşlarım sizi gözeteceğiz. Sizin karşılaştığınız tüm engelleri kıracağız.

  • Öğretmen bir kandile benzer, kendini tüketerek başkalarına ışık verir.
  • Eğitimdir ki bir milleti ya hür, bağımsız, şanlı, yüksek bir topluluk halinde yaşatır; ya da milleti esaret ve sefalete terk eder.
  • Ülkemizi gerçek hedefe, gerçek mutluluğa kavuşturmak için iki orduya ihtiyaç vardır: Biri vatanımızı kurtaran asker ordusu, diğeri ulusumuzun geleceğini yoğuran irfan (bilim, kültür) ordusudur.

    24 Kasım Öğretmenler Gününüz kutlu olsun..”

Sevgi ve Saygılarımızla..

Serdar Karcılıoğlu
BOYD / Yönetim Kurulu Başkanı