Türkiye Golf Federasyonu Başkanı Ahmet Ağaoğlu, ülke tanıtımı ve turizm adına büyük iş yaptıklarının altını çizerek, “Geçen yıl televizyon naklen yayınının reklam karşılığı 148 milyon dolardı.

Türkiye Golf Federasyonu Başkanı Ahmet Ağaoğlu, ülke tanıtımı ve turizm adına büyük iş yaptıklarının altını çizerek, “Geçen yıl televizyon naklen yayınının reklam karşılığı 148 milyon dolardı. Bunun üzerinden prim yapmaya çalışmıyoruz, ülkemiz adına görevimizi yapıyoruz” dedi.

Antalya’nın Serik ilçesi Belek Turizm Merkezi’ndeki Regnum Carya Golf Kulübü’nde düzenlenecek ve 4 Kasım Pazar günü sona erecek Turkish Airlines Open 2018 Golf Turnuvası’na katılan sporcular hazırlıklarını sürdürdü.

Türkiye Golf Federasyonu Başkanı Ahmet Ağaoğlu, bu yılki organizasyona Avrupa sıralamasındaki ilk 75 oyuncunun katıldığını bildirdi. Justen Rose, Tommy Fleetwood, Thorbjorn Olesen, Thomas Bjorn gibi oyuncuların sahada olacağını bildiren Ağaoğlu, “Yaklaşık 1.5 milyar insana ulaşıyor, 21 saat. Avrupa soğuktan donarken biz burada 28 derece güneşi Antalya’yı tanıtıyoruz. Ülkemizi tanıtacağız. Turkish Airlines Open 2018 özellikle ülkemiz üzerinde 2016 yılında oluşturulmak istenen olumsuz algı operasyonunun zincirini ilk kıranlardan biriydik. O sene engellemelerle karşılaştık ama her şeye rağmen o müsabaka oynandı. İngiltere’de aynı televizyonun haber kanalı olumsuzluk verirken spor kanalı ‘dünyanın cennet köşesinden Antalya’dan sizlere sesleniyoruz” diye yayın yapıyordu. Kolay kolay öyle parayla yapılamayacak reklamlar. Bir spor müsabakasıyla ancak bir ülke ancak böyle tanıtılır. 6. yılımıza başarıyla geldiğimiz için Antalya ve ülkem adına çok mutlu ve gururluyum” diye konuştu.