Fikir Üretelim

0

Sezon ne zaman açılır, şu ay mı bu ay mı, vah vah tüh tüh ileride ne olacak demek yerine, şu an yeni fikirler üretmek zorunda olduğumuzu fark edelim lütfen.

Peki yöneticiler olarak bu süreçte ne yapalım?

Yurt içi, yurt dışı şirket ve acente kontaklarımız ile iletişimi kaybetmeyelim. Günlük iletişimimizi telefon veya sosyal medya üzerinden devam ettirelim. Kendi çalışan ekiplerimiz ile iletişimi koparmadan onların kaygılarını olabildiğince giderelim. Kurum içi eğitimlerimize dijital ortamdan devam ederek ekip ruhunu, satışa yönelik heves ve isteği aktif tutalım. Turizme dair tüm yurt içi ve yurt dışı haberlerini takip edelim. Türkiye için bu dönemi nasıl doğru değerlendirip diğer Turizm ülkeleri içinde nasıl ön plana çıkarırız konularını değerlendirmek ve fikir üretmek üzere sivil toplum kuruluşları gibi kurumların içinden birkaç kişi haberleşip birlikte çalışması fikri düşünülebilir. Bir araya gelinemiyorsa da ortak paydalar yoksa da ayrı ayrı hepsi bunları düşünsün ve yayınlasın bizler de okuyalım lütfen.

Eldeki veriler ışığında baktığımızda, Turizm başkentlerinden Roma, Madrid, Paris gibi yerlerin süreci nasıl yönettikleri, nasıl tahribata uğradıkları vb. gibi durumlar evinde oturup seyahat etmeyi bekleyen seyahat severler tarafından izleniyor. Seyehat severin haberleri açtığında şu an için duymak istediği, ‘salgın artık dünyanın önemli merkezlerinde kontrol altına alındı ve uçuşlar açıldı, seyahatler başladı.’ cümleleridir. Bunları duyduğunda, aklına gelen ilk ülkelerden olmak istiyorsak tüm Türkiye Turizm’i için düşünmeye devam edip, yapıcı ve pozitif fikirler üretelim lütfen.

Betül ÇİÇEK