Uluslararası Otelciler Derneği (INTHA) 21 Nisan 2020 de, Küresel bir kriz haline gelen ve Dünya Sağlık Örgütünün Pandemi olarak ilan ettiği Koronavirüs ile ilgili “INTHA Survey 2020” başlığıyla otel çalışanlarının güncel durumunu ele alan bir anket başlatmıştı.

1 Haziran 2020 de sona eren Türkiye genelinde 1240 sektör temsilcisinin katıldığı “INTHA Survey 2020” sonuçları açıklandı.

Uluslararası Otelciler Derneği Genel Sekreteri Onur Demiralay’ın yaptığı açıklama da “Dünyadaki tüm sektör temsilcilerini ve hatta tüm insanlığı kapsayan bu pandemi süreci içerisinde, konaklama sektörü çalışanları olarak bizlerin ne durumda olduğunu bizzat kendi cevaplarımızla görmek istedik. Uluslararası Otelciler Derneği Yönetim Kurulu olarak; siz kıymetli sektör temsilcilerinin güncel çalışma durumlarını ve sektörün gidişatı hakkında ki görüşlerini ele alan bir anket çalışması yapmayı planladık ve hayata geçirdik. Sonuçlarının da başta sektörümüz olmak üzere, ülke ekonomisine ışık tutmasını diliyorum.” dedi.

INTHA Survey 2020 Sonuçları

1. Çalışmakta olduğunuz veya en son çalıştığınız otel kategorisi nedir?
2. Çalışmakta olduğunuz göreviniz nedir?
3. Güncel çalışmakta olduğunuz durum nedir?
4. Eski çalışmakta olduğunuz koşullarınıza tekrar dönebileceğinizi düşündüğünüz tarih nedir?
5. Güncel eğitim durumuz nedir?
6. Sektördeki güncel deneyim durumunuz nedir?
7. Çalışmakta olduğunuz departman nedir?
8. Yaşamakta olduğunuz şehir hangisidir?
9. Güncel yaş durumunuz nedir?
10. Güncel medeni durumuz nedir?