TurizmGM Haber Editörü ve Student Club by INTHA Yöneticisi Ezgi Akkaya, Kulüp içerisinde yer alan öğrencilerin Pasha SPA & Wellness Kurucusu Ahmet Akyol’a ilettiği soruların yanıtlarını aldı.

Kendinizden ve Pasha Spa’dan bahsedermisiniz?

Ben Ahmet Akyol, kendim aslen Hataylı ticaretle uğraşan bir ailenin ferdiyim.

Ailemin mezuniyetimden sonra bana beraber ticaret yapalım demelerine rağmen; ben daha çok sahada ve insanlarla sosyal olabileceğim bir meslek arzuluyordum. Bir güney tatilinde ben de SPA merkezinde Bir masaj yaptırıp rahatlamak ve dinlenmek istedim. Ve o gün aldığın masaj terapisi aslında fikrimin oluşmasında en büyük etkenlerden biri oldu. Ve yaptığım araştırmalarda önümüzdeki yıllar içinde sektörün dahada yaygınlaşıp, büyük kitlelere ulaşabileceği fikri; benim de bu sektörde olmam gerektiğini hissettirdi.

Bundan hareketle yaklaşık üç yıl eğitim alarak ve artık kendimi bu sektörde ispatlamak istiyordum.

2015 yılında beraber eğitim aldım arkadaşım ve ortağım olan Cumali beyle beraber çok uzun çalışmalar sonucunda PASHA SPA & WELLNESS ‘i kurmak için yola çıktık. Ben ve yol arkadaşım Cumali bey bir yıl bütün detayları en ince ayrıntısına kadar yoğun emekler sonucunda oluşturduk.

Kuruluş amacımız hızla büyüyen sektörün lokomotif markalarından biri olmaktı . Bunun için; takım tecrübeli, fiziki şartlar hijyenik ve lokasyonlar güzel olmalıydı.

Yaptığımız hizmet kalitesi bizim rakiplerimizin önünde tutmalıydı. Bizim düşüncemiz yaptığımız işi en üst seviyede icra etmek ve bunun yanında misafir memnuniyetiydi. Çıktığımız bu yolda 5. yılımızı doldurmakdayız.Hala Eksiklerimizin olduğunu farkında ve her zaman öğrenmeye açık ve azimliyiz. Şu an 5 şubeyle İstanbul’un en güzel lokasyonlarında misafirlerimizi ağırlamakdayız.

Personeli neye göre seçiyorsunuz ?

Biz PASHA SPA & Wellness olarak;

Personelimizi öncelikle tecrübe, hijyen, samimiyet ve marka değerimizi yükseltmekte bize yardımcı olacak tecrübe ve donanımda olan aynı zamanda takım içinde adapte olup ekibin bir parçası olabilecek personeli seçmeye özen göstermekdeyiz.

İnsanlar Spa Wellness hizmetine neden ihtiyaç duyar ?

Günümüz dünyasında şartlar, yaşayan bütün insanları gerek fiziki, gerekse Mental açıdan yoruyor ve yıpratıyor. Bununla beraber insanlar kendilerini bu yoğun tempodan azda olsa uzaklaştırmak, fiziki ve mental olarak rahatlamak için SPA Wellness hayatın bir parçası haline gelmiştir.

Çünkü SPA Wellness hizmeti insanların aynı anda bedenen ve ruhen rahatlamasına yardımcı olur.

Spa Wellness hizmetinde olmazsa olmaz nedir ?

Pasha Spa&Wellness ekibi olarak yaptığımız gözlemler ve araştırmalar sonucunda Spa Wellness hizmetinin olmazsa olmazı ;Güler yüzlü karşılama İşinin uzmanı kişiler tarafından verilen kaliteli bir hizmet ve en önemlisi spa hizmeti alan misafire hijyenik bir ortamın oluşturulmuş olmasıdır.

Çünkü Spa & Wellness ‘in en temel kuralı hijyendir.