Turizmciler, erken rezervasyon kampanyalarına pandemi ayarı yaparak; ödemeleri erteleme seçeneğini devreye aldı.

Pandemi gölgesinde başlayan erken rezervasyon kampanyalarına salgın nedeniyle yaşanan belirsizlik sonrasında ödeme erteleme ayarı geldi.

Geçtiğimiz yıllarda tatil planlarının 6 ay öncesinde yapılması sonrasında turizmciler, pandemi etkisini de hesaba katarak, erken rezervasyon kampanyalarına pandemi ayarı çekti. Turisti ikna etmeye çalıştığı kadar kendini de korumak isteyen turizm şirketleri, salgın nedeniyle bir iptal söz konusu olduğunda geri ödemeyi de minimuma indirmiş olacak.

Jolly Tur’dan Kesintisiz İade Garantisi

Yaz erken rezervasyon dönemini 9 Kasım itibarıyla başlatan Jolly Tur tatilin sadece dörtte birini şimdi ödeyip, kalanını tatile 3 gün kala tamamlayabilme fırsatının sunulduğu kampanyada yüzde 50’ye varan erken rezervasyon indirimleri, kesintisiz iptal hakkı ve fiyat farkı iade garantisi gibi imkanlar sunuyor.

ETS’den 4 Ay Erteleme

2021 yazı için erken rezervasyon dönemi yüzde 50’ye varan indirimlerle başlatan ​​​​​​ETS’de bu yıl erken rezervasyonun cazip fiyat avantajlarına ek olarak ödemeleri de 4 ay erteleniyor. Şirket böylece herhangi bir iptal durumunda para iadesi işlemlerini de en aza indirmeyi hedefliyor. Tek seferde yapılan ödeme işleminde ya da 3, 6 veya 9 taksitli işlemlerde geçerli olan ödeme erteleme fırsatı ile rezervasyonunu şimdi yapanlar hem az ödüyor hem de ödemlerine bahar döneminde başlıyor.

Tatilsepeti’nden “Varınca Para” Kampanyası

Varınca Para kampanyasıyla misafirlerine 18 aya varan taksit imkanı sağlayan ​​​​​​​Tatilsepeti, ödemeleri de tatille beraber başlatma seçeneği sunuyor.

Yalnızca online yapılan rezervasyonlarda geçerli “Varınca Para” kampanyası, sadece kredi kartı ile yapılan rezervasyonlarda geçerli olup rezervasyonlarınız ile alakalı tüm ödeme süreçleri Tatilsepeti tarafından gerçekleştiriliyor. Kart bilgilerinin rezervasyon esnasında yalnızca Masterpass aracılığıyla doğrulama yapmak için gerekli olduğu bildirilen kampanyada, tahsilat otele giriş gününde otomatik olarak yapılacak.