Uluslararası Otelciler Derneği (INTHA) Yavru Vatan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde Fikri Ataoğlu‘nun Turizm ve Çevre Bakanlığı görevine tekrar atanmasını memnuniyetle karşıladıklarını belirtti. Dernek Yönetim Kurulu adına Onur Demiralay (Genel Sekreter) Ataoğlu’na tebrik mesajlarını sundu.

Demiralay INTHA Yönetim Kurulu Adına verdiği mesajda; “Bugüne kadar görevini başarılı bir şekilde devam ettirdiğine inandığımız bir isim olan Turizm ve Çevre Bakanımız Sayın Fikri Ataoğlu’nun yeniden göreve seçilmesinden büyük memnuniyet duymaktayız. Önceki dönemde Uluslararası Otelciler Derneği (INTHA) olarak düzenlediğimiz Uluslararası Turizm Zirvesi’nin 2 serisini kendilerininde önemli katkılarıyla gerçekleştirdik.

Gerek Yavru Vatan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, gerekse de Anavatan Türkiye Cumhuriyeti için önemli birçok projeye imza atan Sayın Ataoğlu’nun yeni dönemde de birliğimize olan desteğini sonuna kadar sürdüreceğine inanıyor ve yeniden üstlendiği yüce Türk milletine hizmet makamı görevinde geçmiş başarılarının artarak devam etmesini temenni ediyoruz.” dedi.

Fikri Ataoğlu Kimdir?

Fikri Ataoğlu: “Parti olarak yardım etmeye hazırız”

Demokrat Parti Gazimağusa Milletvekili. 1964 yılında Avtepe’de doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Gazimağusa’da tamamladı. İşletme mezunudur. Ataoğlu, Berna Ltd. Benzin İstasyonu, Ataoğlu Oksijen Sanayi ve Pet-Mak Ltd. Şirketini kurdu halen direktörlüklerini yürüttü.  Girne Amerikan Üniversitesi’nde Amatör Yat Kaptanlığı Eğitimi alan Ataoğlu, Gazimağusa Tekvando Asbaşkanlığı görevini yaptı. 1992 yılından itibaren Demokrat Parti’de çeşitli görevlerde yer aldı. 28 Temmuz 2013 Erken Genel Seçimlerinde Demokrat Parti Gazimağusa Milletvekili seçilen Ataoğlu, Avrupa Birliği Uyum Yasa Tasarılarını Görüşmek Üzere Oluşturulan Geçici ve Özel Komitesi’nde, Hukuk Siyasi İşler ve Dışilişkiler Komitesi’nde, Sayıştay Komitesi’nde, Aile Evlenme ve Boşanma Değişiklik Yasa Önerisini Görüşmek Üzere Oluşturulan Geçici Ad-Hoc Komitesi’nde görev yapmıştır. 16 Nisan 2016 tarihinde kurulan Ulusal Birlik Partisi – Demokrat Parti Ulusal Güçler Koalisyon Hükümetinde Turizm ve Çevre Bakanı olarak görev aldı. 7 Ocak 2018 Milletvekilliği Erken Genel Seçimlerinde DP Gazimağusa Milletvekili olarak yeniden seçildi.  2 Şubat 2018 tarihinde kurulan CTP-HP-TDP-DP Koalisyon Hükümetinde yeniden Turizm ve Çevre Bakanı olarak görev aldı. Bu görevi 22 Mayıs 2019’a kadar sürdürdü. Evli ve 3 çocuk babası olan Ataoğlu Rumca ve İngilizce biliyor.