Skalion Hotel & SPA Yöneticilerinden Onur Gül, son zamanlarda konaklama sektörüne karşı eleştiri içerikli tüm haberlere tepki niteliğinde bir cevap verdi.

“Sonunda istenen oldu;

Herkesin fikir beyan ettiği bu dönemde turizm sektöründe evine ekmek götürmeye çalışan bireyler olarak bizimde söylemek istediklerimiz var;

Sektör temsilcilerimiz çok iyi bilir bizim sektörümüz her olaydan olumlu veya olumsuz çok çabuk etkilenir;

Terör saldırıları, eylemler, darbe girişimleri, siyasi gelişmeler, ekonomi ve bunun gibi sayabileceğimiz onlarca neden.

Yakın geçmişte hemen hemen hepsini yaşadık, her zaman kendi yağında kavrulan sektörümüz daima tabiri caizse bloklar arası dayanışmayı iyi yaparak, yeni pazarlara yönelerek, farklı pazarlama fikirleri geliştirerek, kimi zaman doğru kimi zaman yanlış ama her zaman bir aksiyon alarak milyonlarca insanın ekmek yemesine vesile olan bir sektördür bizimkisi.

Dışarıdan sürekli oo sizde turizmcisinin dert yok tasa yok iş yapıyorsunuz demelerini bir kenara bırakarak size sadece normal dönemlerde yaşadığımız sıkıntıların sadece bazılarından çok kısa bahsetmek isteriz.

Bizim sektörde iseniz en yakınınızın bırakın en mutlu gününü en kötü gününde bile yanında olmak için haftalık izine ihtiyacınız var. Denk gelmiyorsa yapacak bir şey yoktur maske takılır ve mesai başlar. Maske demişken o virüsten koruyan değil gülümsemektir bizim maskemiz…

Hani bizim sektörümüz dışında olanlar hep ister ya bayramların dokuz gün tatil olmasını biz hiç istemeyiz biliyor musunuz?  Neden mi hayır hayır, yoğun çalışacağız diye değil… Aileden bu bayramda mı çalışıyorsun? Bari beraber kahvaltı etseydik sözünü duymanın ne kadar değişik bir duygu olduğunu bilir misiniz?

Yada evinde hiçbir yılbaşı kutlamamak, kendi çocuğunun doğum gününe gidememek yada sizlere en değişik geleni evlilik tarihinizi sezona gelmeyecek şekilde ayarlamak size garip geliyor olabilir ama bizim için sıradan olaylar. Bu çeşit örnekleri anlatarak bitirmek biraz zor inan ki…

Daha fazla uzatmadan cevabımızı kendi üslubumuzla verelim;

Bizim için yine evimizde geçmeyecek bu özel günde bilgisayardan da olsa müzik yayını vermeden üç beş  tane olan misafirimizi memnun etmeye çalışacağız. Çok üzgünüz ama siz ne yaparsanız yapın belirli kurallar çerçevesinde bu misafirleri bir şekilde memnun edeceğiz. Biz yıllardır kendi yağımızda kavruluyoruz, dilediğinizi yazın. Az kaldı sayenizde tekrar eve kapanacağız bizi salgın değil ama bu zihniyet mücadele çok yordu.

İSTENEN OLDU turizm emekçileri kendi dertlerini anlatabilmek için yazar oldu, şair oldu, sosyal medya fenomeni oldu.

Sürçülisan ettiysek affola,

Güzel günlerin gelmesi dileğiyle.

Saygılarımla,
Onur GÜL”