Akdeniz bölgesinin başarılı insan kaynakları yöneticilerinden Tayfun Pırpır, The Amon Hotels Grubu’nun insan kaynakları direktörlüğü görevine getirildi.

Tayfun Pırpır, Adnan Menderes Üniversitesi Konaklama İşletmeciliği bölümünde eğitim gördü ve 2007 yılında turizm sektörüne girdi.

2007 – 2010 Seneleri arasında Ön Büro departmanında, Gloria Hotels & Resorts – Antalya da sektöre giriş yaptı.

Bu girişin ardından, insan kaynakları departmanına geçiş yapan Pırpır, 2010 – 2012 yılları arasında Rixos Premium Bodrum da görev aldı. Akabinde Antalya’ya geri dönüş yaparak, Fame Oteller Grubu, Xanadu Resorts ve TUI Oteller Grubunda orta ve üst düzey insan kaynakları yöneticiliğini üstlenen Tayfun Pırpır; son olarakta 2018 yılının Aralık ayından bu yana World of SunRise Hotels insan kaynakları direktörlüğü görevini sürdürüyordu.

Başarılı yönetici Pırpır, bundan böyle Antalya, Belek’in parlayan yıldızı The Amon Hotels İnsan Kaynakları Direktörlüğü görevini üstlenecek.

Bu görev değişikliği vesilesi ile yorumlarını aldığımız Tayfun Pırpır, İnsan kaynakları süreçleri hakkında açıklamalarda bulundu; “Günümüzde firmalar sürekli olarak yeni teknolojiler ve eğitim programları üreterek, çalışanlarının yaratıcılıklarını ve yapılan işin kalitesini geliştirmek için uğraşıyorlar. Yeni oluşumda ekibimizi doğru yere doğru kişiyi yerleştirerek başlayacağız. Bizim amacımız kaliteli personellerin hizmet sektöründe kaliteyi arttırması ve The Amon Hotels bünyesinde kariyerlerini planlamalarıdır. Örneğin; firma içi etkinlikler, çalışanların ailelerinin de yararlanabileceği sosyal faaliyetler, geziler, grup aktiviteleri gibi sosyal yaşamı canlandırıcı ve ofis ortamının dışında da takım ruhunun canlı tutulduğu bir çok firma tarafından yapılmıştır. Biz bu faaliyetlere farklılıklar getirerek personellerimiz için en iyisini yapacağız.

The Amon Hotels Grubu olarak ileri ki dönemlerde akademi kurma düşüncelerimiz bulunmaktadır. Çalışan bizim için çok önemlidir. Yeni oluşumda bir çok kişiye iş fırsatları sunacak olup bünyemize değer katacak personeller her zaman hedefimizdir.” dedi.

Tayfun Pırpır, son olarak insan kaynaklarının ve seçilen personelin çok değerli olduğunu, yeni oluşumda da birlikte turizme değer katacaklarını dile getirdi.