BOYD Başkanı Serdar Karcılıoğlu 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı için mesaj yayınlayarak 19 Mayıs’ı kutladı.

19 Mayıs’ta Samsun’a ayak basarak Milli Mücadele’yi başlatan Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, bugünü gençliğe armağan ederek gençlere Cumhuriyeti ve Cumhuriyet değerlerini koruma görevini vermiştir. Bu görev aynı zamanda gençlere duyulan sonsuz bir güvenin göstergesidir.

Pandemi dolayısıyla her ne kadar alanlara çıkıp bayraklarımızla bayram heyecanını yaşayamasak da, bir ulusun tarihte var olma mücadelesini başlatan bu ilk adım, 102 yıl sonra halen hepimize hayallerimizi ve hedeflerimizi gerçekleştirmek için güç ve ilham vermeye devam ediyor.

Bu onuru bizlere yaşatan Ebedi Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, kadınıyla erkeğiyle, yaşlısıyla genciyle vatanımız için canını veren tüm kahramanlarımızı şükran, rahmet ve özlemle anarken, gençlerin enerjisiyle yakılan Cumhuriyet ateşini her zaman canlı tutacağız’ diyerek  19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyorum.