Duayen turizmci Erkunt Öner, geçirdiği ameliyat sonrası yaşanan komplikasyon nedeniyle hayatını kaybetti.

Sektörde kurucusu olduğu Tura Turizm ile tanınan Erkunt Öner, Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği’nin de başkan yardımcılığı görevini sürdürüyordu.

Erkunt Öner, 5 Haziran 2021 Cumartesi günü Zincirlikuyu Camisi’nde kılınacak öğlen namazına müteakiben Zincirlikuyu Mezarlığı’na defnedilecek.

BAŞKANDAN TAZİYE MESAJI

Tura Turizm Yönetim Kurulu Başkanı ve TTYD Başkan Yardımcısı Erkunt Öner ‘in vefatı nedeniyle BOYD Başkanı Serdar Karcılıoğlu taziye mesajı yayınladı.

Geçirdiği ameliyat sonrası yaşanan komplikasyon nedeniyle hayatını kaybeden Tura Turizm’ in sahibi Erkunt Öner’ i kaybetmenin derin üzüntüsü içindeyiz.

Merhuma Allahtan rahmet, kederli ailesine ve yakınlarına başsağlığı diler, acılarını paylaşırız.

BOYD Başkanı Sardar KARCILIOĞLU

Erkunt Öner Kimdir?

1944 yılında Sivas’ta doğdu. Lise yıllarında turizme ilgi duymaya başlayan Erkunt Öner, Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde okuduğu sırada Turizm Bakanlığı’ndan aldığı turizm rehberliği lisansı ile profesyonel turizm hayatına başladır. 1964 yılında Belçika Hükümeti’nin sağladığı burs ile Brüksel’de Turizm Eğitimi Programını; 1972 yılında Paris’te Sorbonne Üniversitesi’nde Uluslararası İlişkiler lisans eğitimini tamamladı.

1966 yılında İstanbul’da Tura Turizm’i kurdu. Tura Turizm ile 50 yılı aşkın sürede kruvaziyer turizm alanında ulusal ve uluslararası pazarda önemli başarılara imza attı. 1990 ve 2000 yılları arasında İstanbul Üniversitesi’nde Öğretim Görevliliği yaptı. 2012 yılında ise Cambridge’deki Seatrade Cruise Academy’de ders verdi. Her yıl Miami, Avrupa ve Akdeniz’de gerçekleşen Seatrade organizasyonları, PSA, Med Cruise ve World Travel Market gibi uluslararası turizm konferanslarında konuşmacı olarak yer aldı. Erkunt Öner 2016 yılında düzenlenen Seatrade Ödül Töreni’nde ise kruvaziyer turizmine katkılarından dolayı Seatrade Yaşam Boyu Başarı Ödülü’ne layık görüldü.