“ACE of MICE ile eş zamanlı olarak Türkiye’den bir Gastro Show geçti… Etkinliğine” BOYD’DAN MERAK EDİYORUZ! Çıkışı…

0

BÖYLESİNE GÖRKEMLİ BİR ETKİNLİKTE DEVLET (KTB) BU ORGANİZASYONUN NERESİNDEYDİ!..

Avrupa’nın en büyük gastronomi turizmi fuar ve konferansı Gastro Show, “7 Şehir 7 Bölge 7 Ülke” teması ile İstanbul’da gastronomi rüzgârı estirdi.

160 katılımcı, 15 bin ziyaretçi ve 50 konuşmacı ile gerçekleşen programlara ilgi yoğundu…

ACE of MICE etkinliği ile eş zamanlı olarak, Turizm Medya Grubu ve Gastronomi Turizmi Derneği (GTD) ortaklığıyla gerçekleştirilen Gastro Show,

28-30 Haziran 2021 tarihlerinde İstanbul Kongre Merkezi’nde MICE ve turizm sektörü profesyonelleri ACE of MICE kapsamında 8. kez bir araya geldiler.

“FIT FOR FUTURE ve CONNECTING DOTS” temasıyla düzenlenen fuar, sektör profesyonellerine benzersiz bir MICE deneyimi yaşattılar.

Uzun bir aradan sonra turizm ve MICE sektörü temsilcilerinin üst düzey pandemi önlemleri alınmış bir şekilde ilk kez bir araya geldiği fuar kapsamında, 11 ana başlık altında 69 konuşmacı pandemi sonrası turizm ve MICE sektörünün geleceğini masaya yatırdılar ve önemli sonuçlar sundular.

Fuar, hiç şüphesiz MICE ve Turizm sektörünün ve dolayısıyla Ülkemizin tanıtımına ve geleceğine damga vurdu.

Ancak Ülkemiz Gastronomik değerlerinede “Gastroshow” temasıyla da çok önemli katkı sunan bu görkemli etkinlikte merak ettiğimiz bir konu var.

Evet elbette turizmciler olarak turizm ülkeleri içerisinde “Bizde varız ve güçlüyüz” imajı veren böylesine gurur duyduğumuz önemli ve görkemli bir etkinliği konuşacak ve başarılarını alkışlayacağız, emeği geçen her kesin önünde saygıyla eğileceğiz ve bu etkinliği uzun süre konuşacak ve her platformda da paylaşacağız,

ANCAK ÇOK ÖNEMLİ BİR DETAYIDA GÖZDEN KAÇIRMAYACAĞIZ…

Pandemi nedeniyle 15 aydır büyük zorluklar yaşayan turizm sektörü için en azından moral ve motivasyon adına kendisinin de işi ve mesleği olan turizmci Kültür ve Turizm Bakanının tüm Dünya turizm sektörünün gıpta ile izlediği böylesine önemli bir toplantıya bizzat katılmaması, üzerinde konuşulması gereken bir konu olduğunu da her fırsatta vurgulayacağız…

Yaklaşık 160 katılımcı, 15 bin ziyaretçi ve 50 konuşmacı ile “Dünya Gastronomi Derneği Başkanı” Mr. Erik Wolf un da katıldığı ICC’de bakanımızı

Niçin göremedik?

Niçin konuşmacılar arasında yoktu?

Neredeyse her konuşmacının dile getirdiği ve bizleri, Pandemi sonrası bekleyen gerçekler ile ilgili Bakanlık olarak nasıl bir yol haritası hazırladıkları konusunda bilgilendirmesi gerekmez miydi?

Etkinliğin iletişim kampanyası için ayrılan 30 milyon TL’yi aşan bütçenin ne kadarını Bakanlığımız karşıladı?

Veya karşıladı mı?

Büyük ümitlerle kurulan ve her fırsatta önemi gündeme getirilen ve bizlerin maddi ve manevi katkıları ile işlev yapmak üzere kurulan TGA “Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansının”

Bir temsilcisi katıldı mı?

Katıldıysa Türkiye Turizminin tanıtımına en üst perdeden fayda sağlayabilecek böylesine önemli bir etkinlikte TGA’nın bakış açısını yansıtacak bir konuşma yapıldı mı?

Bunları merak ediyoruz ve bir açıklama beklemenin de en doğal hakkımız olduğunu bildirmek istiyoruz!

Serdar Karcılıoğlu/ Başkan

BOYD

Bodrum Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği