Marmaris orman yangını devam ediyor,25 yaşındaki genç hayatını kaybetti

0

Marmaris yangını kısa Armutalan Mahallesi’nde başlayan orman yangını 7 kilometre ötedeki İçmeler Mahallesi’ne ulaştı. Yangının Beldibi ve Yeşilbelde Mahallelerine sıçramaması için mücadele ediliyor. Çok sayıda konaklama tesisleri ile özel konutlar boşaltıldı. Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, “Marmaris’te maalesef bir canı, vatandaşımızı kaybettik” dedi.

Muğla’nın Marmaris ilçesinde saat 13.05’de Armutalan Mahallesinde başlayan orman yangını 7 kilometre ilerideki İçmeler Mahallesine kadar ulaştı. Bölgedeki söndürme helikopterlerinin Mersin’e desteğe gönderilmesi nedeniyle bölge hazırlıksız yangına teslim oldu. Yangının Beldibi ve Yeşilbelde Mahallelerine sıçramaması için mücadele ediliyor. Çok sayıda konaklama tesisleri ile özel konutlar boşaltıldı.

Saat 13.05’de Armutalan ile Siteler Mahallelerinin birleştiği noktada otellere 100 metre mesafede çıkan orman yangını kısa sürede büyüdü. Alınan bilgiye göre bir noktada başlayan yangının yarım saat içinde rüzgar ve patlayan çam kozalakları nedeniyle başka noktalara da sıçradı.

BİR KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, “Marmaris’te maalesef bir canı, vatandaşımızı kaybettik. Başımız sağ olsun. Ailesine ve sevenlerine sabır diliyorum” dedi.

Hayatını kaybeden vatandaşın 25 yaşındaki otel çalışanı Şahin Akdemir olduğu bilgisi edinildi. Akdemir’in İçmeler bölgesindeki yangından motosikleti ile kaçamaya çalışırken kaza yapıp hayatını kaybettiği öğrenildi.

Kaynak: https://anterhaber.com/