Uluslararası Otelciler Derneği (INTHA) Yönetim Kurulu Üyesi, İnsan Kaynakları Komitesi Yöneticisi Gökçe Hamdemir; Dünya’nın sayılı zincirlerinden olan Wanda Group’un İstanbul’da açılacak halkası olan Wanda Vista Istanbul Oteline Eğitim ve Geliştirme Müdürü olarak başladı.

Gökçe Hamdemir, T.C. Kocaeli Üniversitesi Turizm ve Seyahat İşletmeciliği bölümünde eğitim gördü. Turizm sektörü ile de ilk olarak 2003 yılında Bodrum, Halikarnas The Club’ta tanıştı.

2006 – 2012 Seneleri arasında ön büro biriminde alt ve orta düzey görevler üstlenen Hamdemir; Accor Hotels bünyesinde bulunan Ibis ve Novotel gibi önde gelen markaların ön büro departmanında görev aldı. Yine aynı zincir markada insan kaynakları departmanına geçiş sağlayarak 2012 ve 2015 yılları arasında Novotel Istanbul ve Ibis Istanbul otellerinide insan kaynakları yetkilisi olarak görev aldı.

Gerek insan kaynakları birimindeki başarıları, gerekse üstlendiği sosyal sorumluluk projeleriyle adından sıkça söz ettiren Hamdemir, Uluslararası Otelciler Derneği tarafından davet aldı. Aralık 2020’de yönetim kurulu üyeliği üstlenen Hamdemir, eş zamanlı olarak derneğin insan kaynakları komite yöneticiliğini de sürdürmekte. Çeşitli etkinliklerde, organizasyonlarda ve üniversitelerde konuşmacı olarak yer alan Hamdemir, seminerler vermekte, sektörel araştırmalar yürütmektedir.

2015’in Nisan ayından Ocak 2020’ye dek Point Hotel Barbaros – Point Taksim – Point Ankara – Nippon Hotel Taksim otellerinin, işe alım müdürlüğünü yapan Hamdemir, son olarak Swissotel Resort Bodrum’da, İnsan Kaynakları Müdürü olarak görev aldı.

Genç ve başarılı insan kaynakları yöneticisi Gökçe Hamdemir, bundan böyle Wanda Vista Istanbul otelinin Eğitim ve Geliştirme Müdürlüğü görevini üstlenecek.

Wanda Vista Istanbul Hakkında

Mar Yapı, gayrimenkul sektöründeki yenilikçi yaklaşımlarına ve güçlü ortaklıklarına bir yenisini ekledi. Hizmet verdiği birçok sektörün lideri, dünyanın en büyük gayrimenkul şirketi Wanda Group ile stratejik ortaklık kurdu.

Dünyanın en önemli tasarımcılarından Philippe Starck ve dünyanın sayılı otelcilik gruplarından biri olan Wanda Hotels & Resorts’u aynı kompleks içerisinde bir araya getiren Wanda Vista İstanbul projesi, İstanbul’da bulunduğu bölgenin en değerli gayrimenkullerinden biri olacak.

Asya’nın en büyük şirketlerinden Wanda; gayrimenkul, turizm, bilişim, eğlence, sinema, otelcilik ve futbol endüstrilerinde faaliyet gösteren bir dünya şirketi. Dünyanın yirminci, Çin’in en zengin işadamı Wang Jianlin tarafından kurulan Wanda Group, aynı zamanda Çin’in en büyük gayrimenkul şirketidir. Wanda Group, 2020’ye kadar 200 milyar dolarlık varlık, 200 milyar dolarlık piyasa değeri, 100 milyar dolarlık gelir ve 10 milyar dolarlık net kar ile Dünya’nın en büyük çok uluslu şirketleri arasında olmayı hedeflemektedir. Wang Jianlin, Forbes dergisi tarafında “Dünyanın En Güçlü Kişileri” arasında gösteriliyor.

🇹🇷 Wanda Wista Istanbul | Istanbul Properties for Sale | Royal White Property - YouTube

Wanda Vista İstanbul, şehir içi ulaşım ağının oldukça yaygın olduğu bir nokta olan Basın Ekspres Yolu üzerinde yer alıyor. Yavuz Sultan Selim Köprüsü bağlantı yolları, TEM ve E-5 gibi ana arterler, metro ve Metrobüs gibi toplu ulaşım alternatifleri projenin etrafında yoğunlaşmış durumda. Yakın dönemde hizmete açılması planlanan 3. havalimanına en yakın otel olma özelliği ile ön plana çıkan Wanda Vista İstanbul, aynı zamanda Yeşilköy Atatürk Havalimanı’na birkaç dakika uzaklıkta yer alıyor.

Projenin içerisinde yer alan 150 odalı otel, grubun Avrupa’daki ilk oteli olurken; otel binası içinde yer alan 320 rezidans daireyi de Wanda Vista İstanbul işletecek.