TURİZM YATIRIMLARINDAN SORUMLU GENEL KOORDİNATÖR GÖREVİNE GETİRİLDİ!

0

Sayın Serdar Karcılıoğlu 06.12.2021 tarihi itibariyle Gurubumuzun HILTON GARDEN INN markası ile faaliyet gösteren Konya, Kütahya, Mardin ve Şanlıurfa’da bulunan  Turizm Yatırımlarından Sorumlu Genel Koordinatör pozisyonunda göreve başlamıştır.

Sayın Karcılıoğlu Denizli’de doğmuş evli ve iki çocuk babasıdır.

Lisans öğrenimini 1974 yılında Marmara Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nde tamamlamıştır.

Turizme 1969 yılında Ankara da Türkiye Milli Gençlik Teşkilatının (T.M.G.T) nin Rehber kurslarını tamamlayarak başlamış, Sektöre Türkiye de turizmin ekolü olarak bilinen TMGT nin 70’li yıllarda gerçekleştirdiği incoming operasyonlarında önemli ve başarılı görevler üstlenmiştir.

Karcılıoğlu, mesleki gelişimini, başta “T.C. Ege Üniversity Continuous Education Center “Tourism Management Executive Development” ile, yurt iç ve yurt dışında Turizm kuruluş ve eğitim kurumlarının sertifika programları ile taçlandırmıştır.

40 yılı aşkın süredir turizm sektörünün hem seyahat acenteciliği hem de otel işletmeciliği konularında başarılı görevler üstlenmiş olan Karcılıoğlu bu sürede pek çok araştırma yapmış ve çeşitli projeler geliştirmiştir. Sektörel basın portallarında araştırma ve Ülke Turizm politikaları ile ilgili araştırma ve makaleler yazan Karcılıoğlu halen başkanı bulunduğu BOYD Bodrum Profesyonel Otel Yöneticileri Derneğinin resmi yayın organı olan turizmGM’de köşe yazıları, Turizm politikaları ve gelişimi ile ilgili yazılı ve görsel basında görüşlerine yer verilen bir turizmcidir.

1982-1991 yılları arasında Odessa Turizm şirketinde Kurucu, 1991-1996 yılları arasında Hotel Kassandra Bitez’de Ortak/Yönetici, 1996-2000 yılları arasında Festival Hotels (Club Mandalya ve Club Farilya Otelleri) ve Club Hotel ISIS’de Genel Müdür, 2000-2010 yılları arasında National Holding bünyesinde bulunan Iber Otel Bodrum Princess ve devamında  Princess Otelleri’nin Ege ve Antalya da bulunan otellerinin  Genel Koordinatörü, 2011-2021 yılları arasında HILTON Bodrum Türkbükü’nde Genel Koordinatör ve son olarak 2021 yılında 8 ay süre ile HILTON İstanbul Kozyatağı’nda Executive Consultant olarak görev yapmıştır.

Saygılarımızla,

Kosifler Group İnsan Kaynakları