Tekne Aşçıları, Faaliyetlerine Fethiye’den Start Verdi

0

Kısa süre önce kurulan Tekne aşçıları derneği, Fethiye’den Start verdi. Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca ve Fethiye Deniz Ticaret Odası Başkanı Şaban Arıkan’ı makamında ziyarette bulundu.

Tekne aşçıları derneği başkanı Taner Kökten ve yönetim kurulu üyeleri, İbrahim Cesur Öztürk, Ayhan Özmen, Gülistan Ünal, Rauf Kılınç ve Şener Cihan’ın ilk durağı Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca oldu. TAŞDER başkanı Taner Kökten ve yönetim kurulu üyeleri yaklaşık bir saat kadar görüştükleri Fethiye belediye başkanı Alim Karaca ile sektörün sorunları üzerine değerlendirmede bulundular.

TAŞDER Başkanı Kökten Türkiye’de tekne aşçıları olarak ilk derneğiz, bugüne kadar teknede çalışan arkadaşlarımız kendi başlarına bireysel olarak meslek sorunlarıyla uğraşmak zorunda kalmış. Artık arkadaşlarımız yalnız başına mücadele etmeyecek, bizim üzerimize düşen çok önemli işler var. Muğla’da Tekne dendiği zaman Fethiye ilk sırada gelir, bunun bilincindeyiz. Fethiyeninde bu yönden önemini iyi biliyoruz, sağ olsun Fethiye Belediye Başkanımız Alim Karaca bize değer vererek bizleri dinledi ve Fethiye Belediyesi olarak ellerinden gelen destekleri vereceklerini ifade etti.

TAŞDER Başkanı ve yönetim kurulu üyeleri Fethiye Belediyesinden sonra Fethiye Deniz Ticaret Odası Başkanı Şaban Arıkan’ı ziyaret etti.  

TAŞDER Başkanı Kökten, Fethiye Deniz Ticaret Odası Başkanı Şaban Arıkanla ortak bir dil ile çok güzel bir diyalog geliştirdik.  Kendisinin ve temsil ettiği kurumun deneyim ve tecrübeleri çok fazla bunu görüyoruz, bugüne kadar sektörün devamlılığı için bir çok çalışma yapmışlar diyen Kökten. Sayın Arıkan’ın bundan sonraki süreçte de sektördeki arkadaşlarımızla ilgi birlikte hareket edeceklerini ve desteklerini esirgemeyecekleri dile getirdi dedi.

TAŞDER Başkanı Kökten kısa süre önce kurulmamıza rağmen derneğimize, önemli bir katılım mevcut, buda bizlere önemli bir sorumluluk yüklüyor. Meslek arkadaşlarımızla beraber çalışmalarımıza Fethiyeden başlatmış bulunmaktayız diyen Kökten, İnanıyorum ki Türkiye’de tekne mutfak sanatkarının mesleki eğitimini destekleyip, sorunları çözerek,  tekne mutfak sanatını geliştireceklerini ifade etti.