Gökçeada ve Bozcaada’da Köprü Umudu

0

Ramazan Bayramı ile başlayacak turizm hareketliliği öncesinde Bozcaada ve Gökçeada’daki turizm işletmecilerini köprü umudu sardı. 1915 Çanakkale Köprüsü ve köprüye bağlı olarak Malkara-Çanakkale Otoyolu’nun açılması nedeniyle turizmciler yeni sezona umutla bakıyor.

İstanbul, Tekirdağ ve Edirne tarafından gelecek tatilciler, Malkara-Çanakkale Otoyolu – Kabatepe İskelesi güzergahından, Ankara, Eskişehir ve Bursa yönünden gelecek tatilciler ise 1915 Çanakkale Köprüsü – Kabatepe İskelesi güzergahından Gökçeada’ya ulaşabiliyor.

İstanbul, Tekirdağ ve Edirne’den tatilciler, Malkara-Çanakkale Otoyolu – 1915 Çanakkale Köprüsü – Geyikli İskelesi güzergahından Bozcaada’ya zaman kaybını en aza indirerek geçebiliyor.

Gökçeada Belediye Başkanı Ünal Çetin, her geçen yıl adaya talebin artmasından memnuniyet duyduklarını söyledi.

Memnuniyet anketlerinde ziyaretçilerden olumlu geri dönüşler aldıklarını belirten Çetin, şöyle konuştu:

“Gökçeada ve bu lokasyon çok önemli bir çekim merkezi haline geldi. Bizim alternatif turizm olarak rüzgar sörfü, yürüyüş alanları, aynı zamanda hala bakir koylarımızla ve bu yapıyı, coğrafyayı, lokasyonu, ekolojiyi korumak kaydıyla yarınki nesillere çok doğru aktarmamız gerekiyor. Yüzyılın eseri demiştik, 1915 Çanakkale Köprüsü’nün açılışı yapıldı. Bunun yanı sıra (otoyolun) birinci etabı bitti, ikinci etabıy bittikten sonra Kınalı’dan Kabatepe’ye kadar otobandan insanlarımız, özellikle İstanbul gibi bir metropolün Avrupa Yakası direkt çok kısa bir süre içinde Gökçeada’ya ulaşmış olacak. Bu gelişmeler bizim bu sezon itibarıyla turizmdeki beklentilerimizi artırdı.”