BESA Holding’in Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Efe Bezci, kendileri için çok özel yeri olan Bodrum’da yatırımların süreceğini, deprem sonrası ise özellikle Ankara’da çalışmaları hızlandırdıklarını söyledi.

Cumhuriyet’in 100. yılında dev projeler üzerinde çalışan, 50 yılı geride bırakan BESA Holding Ankara’da 7750 konut ve 1250 ofis projesine başlarken Bodrum’da da gözde bir turizm tesisi inşa ediyor

Genç yaşta başarılarıyla dikkat çeken, geçtiğimiz dönem Beşiktaş’ta yönetim kurulu üyeliği yapan Besa Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Efe Bezci Ankara ve Bodrum’da yapacakları yeni projelerle ilgili bilgiler verdi. Türkiye’nin en önemli üniversitelerinin Başkent’te ve İstanbul’da bulunduğunu, aynı zamanda doğal olarak bürokrasinin, yönetimin de merkezinin bu kentler olduğunu belirten Besa Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Efe Bezci şunları söyledi:

”Coğrafi olarak da Türkiye’nin ortasında yer alarak bütün illere kolay ulaşım imkanı sunuyor, oturmuş sanayisi, birikimli iş dünyası, zengin akademik kadroları, teknokentler, organize sanayi siteleri, yerleşim noktasında deprem korkusunun diğer illere göre daha az hissedilmesi insanları Ankara’ya çekiyor. 50 yıldan beri 10 bini aşkın konut ürettiğimiz Ankara’da bu kez Ballıkuyumcu’ya değer kazandırıyoruz. 7750 konut, 1250 ofis ile toplamda 9000 anahtar ile birlikte, uluslararası otel zinciri otel ve hastanenin aynı anda yükseleceği BESA Ankara projemizi yapmayı planlıyoruz. Başkent’in en kapsamlı alışveriş ve yaşam merkezi de bu projemizde olacak.”

Bodrum’da The Bo Viera projelerinin hızlı bir şekilde devam ettiğini ve bu projenin Türkiye’nin en gözde lokasyonu Bodrum Küçükbük’te en prestijli örnek gösterilen projesi olacağı kaydeden Besa Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Efe Bezci şöyle devam etti:

”Bu projemizde ayrıca 104 odalı The Bo Vue Curio Collection by Hilton ile yapmış olduğumuz franchise sözleşmesi ile uluslararası düzeyde anlaşmasını sağlamış olup, önümüzdeki aylarda Otelimizin de açılmasını planlamaktayız. Türkiye’nin şu anda çok hızlı çözülmesi gereken konut sorunu var. BESA Holding olarak bu konuda yurt genelinde elimizden gelen her tür çalışmayı gerçekleştireceğiz.”

Kaynak Editör:Turizm Haber Merkezi
13 Mart 2023 – 06:44