Uluslararası Otelciler Derneği (INTHA) Yönetim Kurulu Başkanı Barış Türer, konaklama sektörünün gizli kahramanları olan kat hizmetleri departmanı çalışanlarının “Uluslararası Housekeeping Haftası” nı kutladı.

Kat hizmetleri departmanının, gizli kahramanlar olduklarını vurgulayan Başkan Türer, özellikle pandemi sürecinde bu kahramanların görevlerinin çok daha stratejik öneme sahip olduğunu vurguladı.

Misafir memnuniyetinin en önemli olduğu sektörlerin başında gelen konaklama sektöründe; temizlik, hijyen ve düzenin sağlanmasında en önemli görevi kuşkusuz kat hizmetleri departmanı çalışanları gerçekleştiriyor. Tüm dünyada hizmet sektöründe sürdürülebilir kalitenin var olması için çalışan kat hizmetleri departmanı çalışanları; her yıl Eylül ayının ikinci haftasını “Uluslararası Housekeeping Haftası” olarak kutluyor.

500 bin turizm çalışanı işini kaybedebilir' - Son Haberler - Milliyet

Amaç Kat Hizmetleri Departmanının Önemine Vurgu Yapmak

Sektörün gizli kahramanları kat hizmetleri departmanı çalışanlarının emeklerine dikkat çekmek ve departmanın önemine vurgu yapmak amacıyla bu yıl 10-16 Eylül tarihleri arasında kutlanan “Uluslararası Housekeeping Haftası” kapsamında dünyanın dört bir yanında etkinlikler gerçekleştiriliyor.

Haftanın önemine dikkat çeken Başkan Türer, otel müşterilerinin temiz ve konforlu bir ortamda konaklamalarını sağlayan kat hizmetleri departmanı çalışanlarının turizm sektöründe çok önemli bir yere sahip olduğunu vurguladı.